Podpůrná léčba bylinkami


Všichni známe nějakou bylinku, kterou používáme při našich běžných nemocech, jako je nachlazení, trávící potíže či potíže se spánkem. Ale jsou i další rostliny, které nejsou až tak známé, že by mohly mít léčivé účinky či být nějak našemu zdraví prospěšné. Jednou z takových je jmelí. Bílé jmelí možná nepatří mezi běžné rostliny, které bychom využívali na čaje či odvary. Většina z nás má jmelí spojené s parazitickým chováním na stromech anebo s Vánocemi a líbacím zvykem pod zavěšeným jmelím. Ale jmelí se opravdu využívá proti některým neduhům, akorát vám ho pravděpodobně doporučí přímo lékař, protože o účincích jmelí se moc všeobecně neví.

jmelí

Jsou bylinky, které jsou notoricky známé a používané, jako heřmánek nebo lipový květ. Ale pak je tu řada bylinek a rostlin, které jsou tak specifické, že byste se měli poradit s lékařem, zda je vhodné na vaše problémy je používat. Ne všem mohou bylinky udělat dobře a některé by vám mohly doslova ublížit. K těm patří např. bílé jmelí https://darka-shop.cz/jmeli-bile, které je léčivé, ale může ublížit. Jmelí se většinou jen přidává do bylinných směsí, a i jeho příprava je důležitá. Léčba bylinkami, to může být podpůrná léčba, ale někdy je léčba bylinkami tak účinná, že k lékaři vůbec nemusíte.

jmelí

Nikdy byste ale neměli podceňovat svou nemoc a pokud bylinky nepomůžou, tak utíkejte ke svému lékaři. Mnohé nemoci se s časem zhoršují až mohou přejít do chronických stavů, a to určitě nechcete. Využívejte sílu bylin a bylinných čajů či odvarů. Pokud ale vaše problémy přetrvávají, nebraňte se návštěvě lékaře a pilulkám. Zároveň se můžete s lékařem domluvit na podpůrné léčbě bylinkami a kvalitní lékař vám jistě nějaké bylinky doporučí. A pokud vám řekne, že léčba bylinkami je šarlatánství, je na čase změnit lékaře. Ten opravdu dobrý lékař bude léčbu bylinkami podporovat a doporučovat ty správné.