Nepotřebujete žádnou nádobu – když kohokoli obdarujete flower boxem, máte k dispozici takříkajíc komplexní řešení. Řezané květiny jsou pečlivě naaranžovány ve speciální nádobě (boxu), v níž je uložena hmotná substance, která v sobě udržuje vodu a vlhkost, a zároveň pomocí výživy makro a mikro prvků dodává rostlinám vše, co potřebují k přežití. Mohou tak dlouhou dobu krášlit vaše prostředí, odhadem přibližně stejnou dobu, jako kdyby byly uložené ve váze. Záleží ovšem také na tom, jak se k živým rostlinám budete chovat, a kam flower box umístíte:
Přímé slunce – pro každý živý organismus je přímé slunce velkou zátěží, zvláště pak pro řezané květiny, které jsou oproštěné od kořenů. Na přímém slunci mohou rychleji vyschnout, zdeformovat se nebo zhnědnout.
Průvan – možná víte, že mnohým pokojovým rostlinám vadí průvan, totéž platí i o květiny řezané, ať si je donesete ve flower boxu, nebo je umístíte do vázy.
Topení nebo vývod z klimatizace – flower box pokládejte mimo zdroje tepla, jako jsou akumulační kamna, radiátory, krby, krbová kamna a přímý výstup ze vzduchotechniky.
Čerstvé ovoce – co možná nevíte, ovoce po sklizni vylučuje do ovzduší ethylen a ten podporuje jejich zrání, ale zároveň rychlejší stárnutí, proto by se neměly nechávat řezané květy v jeho blízkosti, aby se jejich stárnutí zbytečně neurychlilo.
Odebírejte odumřelé květy a stonky – jak postupně odchází živá složka z květin, tak se na „biologickém materiálu“usídlují patogenní mikroorganismy, proto uvadlé rostlinky postupně odebírejte a vyhazujte, snížíte tím výskyt patogenů mezi ostatní květy a také do okolního prostředí.
Zalévejte – velmi důležité je zalévání, vnitřní výživová vložka ve flower boxu nesmí vyschnout, měla by být minimálně vlhká. Po vyschnutí by ztratila původní schopnost absorbovat tekutiny v takové míře, jaká je pro přežití rostlin klíčová. Dbejte tedy o pravidelnou zálivku.